Pranie sukni ślubnej w pralni na telefon IronMaster

Ślub to jeden z najpiękniejszych dni w życiu kobiety. Kiedy jednak emocje po ceremonii opadną, przychodzi czas na uporanie się z praniem sukni ślubnej. Nie należy odkładać tej czynności, ponieważ im dłużej zabrudzenia wnikają w materiał, tym trudniej je usunąć. Pranie sukni ślubnej powinniśmy zlecić profesjonalistą, ze względu na specyfikę tego rodzaju kreacji. Przed oddaniem sukni ślubnej do pralni, przede wszystkim zwróćmy uwagę czy suknia posiada wszywkę producenta, na której znajduje się zalecenie sposobu jej konserwacji (jak uprać). Jeżeli suknia nie posiada takiej informacji ( np. została uszyta na miarę), wtedy suknia przyjmowana jest do prania „na odpowiedzialność klienta”. Nie oznacza to oczywiście, że zostanie zniszczona. Profesjonalizm personelu pozwala na dobranie odpowiedniego rodzaju czyszczenia, który będzie najbezpieczniejszy dla danego materiału. Należy jednak pamiętać, że większość zdobień, które sprawiają, że suknia jest wyjątkowa, umocowana jest bardzo delikatnie na materiale (kropelka kleju bądź nitka), co powoduje wystąpienie ryzyka zarówno przy czyszczeniu chemicznym jak i wodnym. Zdobienia mogą odpaść w procesie wirowania bądź rozpuścić się w wysokiej temperaturze w procesie czyszczenia chemicznego ( a dokładniej na ostatnim etapie suszenia).

Kolejną rzeczą o której należy pamiętać, oddając suknię do pralni, jest usunięcie koła z halki (najczęściej producent zostawia kawałek rozprutego materiału w celu łatwiejszego wyjęcia „drutu”). Jeżeli usunięcie to sprawia nam kłopot, należy zgłosić ten problem personelowi pralni. Zwróćmy uwagę również na zabrudzenia na sukni, które powinniśmy zasygnalizować w momencie oddawania kreacji do czyszczenia. Najbardziej narażone na zabrudzenia są dolne partie. Podczas ślubu, w trakcie sesji zdjęciowej, narażamy materiał na kurz, błoto, trawę a także na zadeptania (uszkodzenia). W przypadku białej sukni ślubnej usunięcie tego rodzaju plam/zabrudzeń jest bardziej efektywne niż w przypadku sukni w kolorze np. ecru, gdyż można zastosować ostrzejsze środki chemiczne i wybielacze..

Problem pojawia się w przypadku sukni jedwabnych. W tym wypadku, nie wskazane jest zastosowanie środków chemicznych. Jest to jedyny przypadek, w którym skazani jesteśmy jedynie na siłę czyszczenia chemicznego.

Wybierając Naszych specjalistów macie Państwo pewność, że tak wyjątkowa kreacja zostanie wyczyszczona z należytą starannością i dbałością. Każda suknia traktowana jest indywidualnie, a czas i serce jaki wkładają Nasi specjaliści, dają wspaniały efekt końcowy.